Tack för trevligt årsmöte!

Hej! Tack för trevligt årsmöte i bästa föreningen söndagen den 18 februari! Tack till er som kom till ”föreningens högsta råd” 🙂
Välkomna nya och nygamla förtroendevalda – Suss Forssman Thullberg (ledamot, styrelsen), Gunilla Kullström (ledamot, styrelsen), Anna Jäderström (ledamot, styrelsen), Daniel Lindefors (suppleant, styrelsen), samt tack för att ni tackar ja till att fortsätta mandatperioden fram till nästa årsmöte Maria Karlsson (ledamot, styrelsen), Karin Andersson (ledamot, styrelsen).
Li Karlsson – tack för att du vill vara styrelsens ordförande 2024, vi är trygga i dina händer 🙂
Välkommen till fortsatt uppdrag 2024 revisor Lina Andersson/LEVA Revision
Jättestort tack till avgående förtroendevalda Susanne Elvermark (ledamot i styrelsen) och Cecilia Kotsakidis (ledamot i styrelsen). Stort tack till Suss Forssman Thullberg för förtjänstfullt ordförandeskap i flera år, och för att du nu fortsätter som ledamot i styrelsen.
Grattis till vinnarna i Poängjakten 2023 och deras utmärkelser för prestationer under året – så väl utfört
  • Ida Rosenqvist – totalsegrare i Poängjakten 2023
  • Ida Rosenqvist – Poängjaktens Hoppryttare 2023
  • Ida Rosenqvist – Poängjaktens Flitiga Lisa 2023
  • Anne Engqvist – Poängjaktens Dressyrryttare 2023
  • Ida Rosenqvist – Poängjaktens Ridskoleryttare 2023
  • Anne Engqvist – Poängjaktens WE-ryttare 2023
Den valda styrelsen 2024, protokoll och material från årsmötet kommer ni hitta närmsta dagarna på hemsidan under Föreningen/Klubben och styrelsen här https://www.ridklubbennorrtaljeryttare.se/ridklubben-norrtalje-ryttare-var-forening/klubben-och-styrelsen/arsmote-18-februari-2024-klockan-14-00-wigulfskolans-matsal/
Vi ser fram emot ett spännande 2024!